Azja – Pomagamy dzieciom w Kambodży.

Cześć, jestem Dawid, a to moja dziewczyna – Kasia

Jesteśmy studentami poznańskich uczelni – Uniwersytetu Adama Mickiewicza i AWF-u. Studiujemy turystykę i rekreację o profilach: technologia informacyjna w turystyce oraz turystyka kulturowa z dziennikarstwem. Naszą pasją są podróże – autostopem, z namiotem i niewielkim bagażem w plecaku.
Odwiedziliśmy do tej pory Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Ukrainę, Danię, Chorwację oraz Indie. Ponieważ podróżowanie daje nam ogromną satysfakcję, kształtuje osobowość, pozwala poznać wspaniałych ludzi, chcielibyśmy się rozwijać i włożyć w nasze wyprawy jeszcze więcej serca. W te wakacje wybieramy się do Azji południowo-wschodniej, przyświeca nam szczytny cel.

CEL NASZEJ AKCJI:

Organizacja edukacji w tak biednym kraju jest bardzo trudna. Jak wynika z danych Save the Children, szkołę zaczyna tam 96% dzieci, jednak kończy ją mniej niż 50%. Niestety, wciąż praca jest ważniejsza nad zdobywaniem wiedzy. Kraj ten nie jest w stanie pomóc wszystkim dzieciom w finansowaniu ich edukacji. Wiele rodzin nie stać na to, by posłać swoje pociechy do szkoły i zapewnić im lepszą przyszłość. Nawiązaliśmy kontakt z osobami, które mieszkają w okolicach Takêvu. Starają się zapewnić dzieciom lekcje języka angielskiego oraz budują dla nich szkoły. Niestety, jest za dużo pracy, a za mało ludzi chętnych do pomocy. Niestety koszty materiałów budowlanych przewyższają możliwości finansowe. Chcemy wesprzeć to wspaniałe przedsięwzięcie i dlatego potrzebujemy Twojej pomocy! Dla nich każdy grosz się liczy! Im więcej, tym bardziej możemy pomóc tam na miejscu! Pieniądze zostaną przeznaczone na przybory szkolne, ubranie i jedzenie dla dzieci oraz na dach jednej ze szkół.

Więcej informacji na temat jednej ze szkoły znajdziecie na:

Klasa która uczy

Wciąż zbieramy pieniążki i działamy!

Za 3 dni lecimy do Azji, nasza akcja trwa jeszcze 35 dni i zebraliśmy 800 zł. Pierwszy raz coś takiego organizuje i nie ukrywam, że nie spodziewałem się takiego wyniku. Chodź, wciąż jeszcze można wpłacić pieniążki i dostać kartkę pocztową, magnez, koszulkę prosto z Kambodży!
Dzięki takiemu pomysłowi, przypadkiem wylądowałem w Telewizji WTK, kiedy puszczałem bańki mydlane. Tutaj możecie obejrzeć materiał. Na dniach być może Radio Afera opublikuje mój wywiad, kto wie. 🙂

Trochę stresu było jak widać, ale jak na pierwszy raz było chyba okej. Może, nie ten „Siódmak”! Wracając do akcji – Pomagamy dzieciom w Kambodży, staram się tworzyć na bieżąco kolejne grafiki informacyjne, które znajdziecie na moim Facebooku. Przedstawiają ile uzbierało się na naszym koncie zrzutki i ile mamy do wysłania kartek pocztowych. 🙂

Oczywiście po całej akcji zbiórki, będzie całe rozliczenie i udokumentuje wszystko publicznie zgodnie z zasadą – ile się zbierze tyle zostanie przeznaczone na ten szczytny cel! Oczywiście już dziś chcemy Wam podziękować za wsparcie naszej akcji!

DZIĘKUJEMY!

„Jeżeli nie sprawiasz, że czyjeś życie staje się lepsze, to marnujesz czas.
Twoje życie stanie się lepsze, kiedy polepszysz życie innych. ”
– Will Smith

Pomagamy dzieciom w Kambodży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.