Skip to content

Siódmy w Świecie
– Pozytywnie zakręcony blog podróżniczy –

Ukraina #1 – Podróż na Ukrainę – przygotowania

Podróż na Ukrainę, czas zacząć przygotowania

Pierwszy etap studiowania za nami i można planować podróż na Ukrainę! Udało się 3 lipca obronić pracę licencjacką. Teraz czas na przyjemności, czeka nas wyjazd na dobre 2 tygodnie. Kierunek Kołobrzeg ➡ Przemyśl ➡ Ukraina ➡ Lwów. Postopujemy po Ukrainie i poszukamy tanich alkoholi. Obowiązkowo do zjedzenia pizzerka galicyjska, wizyta na cmentarzu Łyczakowskim, gdzie została pochowana Maria Konopnicka. Na deser skok spadochronowy za 100 zł z 800m z opcją solo! 🙂 Plan chyba dobry? A co dalej? To już tutaj planu brak, wyjdzie w praniu. 🙂

Aktualnie udajemy się z Poznania do rodzinnego miasta – Kołobrzeg. Kilka godzin ma przepakowanie się i w tym samym dniu ruszamy w stronę Mrzeżyna. W piątek startujemy na Przemyśl, czeka nas dobre 12 godzin jazdy, dobre 1000 km. Kilkanaście dni spędzimy tam, pozwiedzamy okoliczne miasta, może jakiś ponowny wypad nad Solinę, a może w góry?  Na weekend od 14 lipca łapiemy stopa z Przemyśla w stronę Medyki i podróż na Ukrainę. Dostać się na granicę i dalej wgłąb kraju. Plan dostać się jak najszybciej do Lwowa, zwiedzanie, nocleg i zobaczymy co dalej.


W drodze powrotnej do Polski, zaliczymy słynne tanie skoki na Ukrainie, które kosztują grosze i skaczemy samemu. Szybka nauka od godziny 9. Kilka zasad latania i o 11-13 godzinie są planowane skoki. W takim tempie i za taką cenę nie ma szans, aby coś takiego znaleźć w Polsce. Sam skok z instruktorem już jest dość droga inwestycja. Jedyny minus zabawy, że to tylko 800 m a nie jakieś 4000 m, ale jak na pierwszy raz myślę że to jest dobra opcja. Wręcz wyborowa jak udajemy się w podróż na Ukrainę!

Powrót z Ukrainy

Następnie czeka nas powrót do Polski i załatwianie spraw z wyborem nowej uczelni i walka o tytuł magazyniera. Zostaje nam cały sierpień i wrzesień. Trzeba znaleźć na to jakiś pomysł ponieważ stopowanie po Wietnamie prawdopodobnie nie wypali, kasa kasa kasa… Zatem chyba będzie trzeba jak co sezon wybrać się do pracy i zarobić trochę grosza na nasze kolejne podróże. Trzeba działać. Przy chwili wolnego wrócimy do trzeciej części stopowanie po Włoszech. Możliwie udostępnimy wyniki moich badań z pracy licencjackiej na temat wykorzystywania hiszpańskiego symbolu byka w turystyce kulturowej i kontrowersyjnej. Myślę, że spora część ankieterów chciałaby poznać te wyniki. Zatem w te wakacje czeka nas znów trochę pracy.

Ps: Żadna to ciekawostka, ale blogowi strzeliło pierwsze pół roku. Działamy!

Zapraszam na kolejną część Ukraina #2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Ukraina #1 – Podróż na Ukrainę – przygotowania”

%d bloggers like this: