Skip to content

Siódmy w Świecie
– Pozytywnie zakręcony blog podróżniczy –

PozaPodróżami #2 – Sprzęt turystyczny z Aliexpress

Sprzęt turystyczny z Aliexpress

Jestem już po sesji, ale dalej w przerwie od moich podróży. Zatem chciałem się z Wami podzielić moimi zakupami z Chińskiej Republiki Ludowej. Oczywiście, prócz przeróżnych rzeczy zakupionych na Aliexpress, znajdziemy przedmioty, które pomagają mi w moich przygodach. Niektóre, może bardziej przydatne, niektóre ciut mniej. W kolejnym wątku znajdziecie porcję nowości. Zatem zapraszam do przeglądu zamienników na nasze podróże!
15 stycznia 2019: Dodałem komentarz do poszczególnych przedmiotów testując je przez dobre 2 lata. Sprawdźmy jak działa nasz sprzęt turystyczny z Aliexpress.

Zobacz podobne produkty w krajowej dystrybucji na stronie sklepu E-Pamir.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #1

Co: Mata, by nie dostać wilka.           Sprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena: 4,88 zł Teraz: 4,56 zł
Czas dostawy: 21 dni
Link do produktu.
Mata piankowa, która idealnie nadaje się, jeśli mamy chcemy odpocząć, a niekoniecznie mamy gdzie usiąść. Dobrze izoluje i jest wygodna. Oczywiście na plus jest wykonana z pianki, przez co waży raptem 28 gramów. Także w plecaku nie zajmuje wiele miejsca, ponieważ złożona – 275x95x35mm, rozłożona – 390x275x10mm. Przydała się w moich wyprawach wiele razy i lepsze to niż siedzenie na kartonie. Jak na razie wytrzymała jeden sezon, a na zniszczoną nie wygląda. Dobry i przydatny gadżet jak za taką cenę.
Ocena:  5/5
Komentarz: Wciąż wytrzymała i daje rade, zabieram na każdą wyprawę.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #2

Co: Lampka Led’owa do namiotuSprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena: 6,73 zł Teraz: 5,25 zł
Czas dostawy: 21 dni
Link do produktu.
Bajer jakich mało.  Kupując namiot, potrzebowałem oświetlenia do środka.  Wchodzą do niej 3 baterie AAA i posiada trzy opcje świecenia. Oczywiście mamy sygnał sos/słabszą moc światła/mocniejszą moc światła. Dodatkowym atutem jest haczyk na końcu lampki, przez co można ją zamontować w namiocie. Zbudowana z wytrzymałego plastiku. Przetrwała sezon i dalej daje radę.
Ocena:  5/5
Komentarz: Każdy wypad pod namiot i leci z nami. Do tej pory jeszcze nie musiałem w niej wymieniać baterii. Działa bez zarzutu.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #3

Co: Łyżka/Nóż/Widelec 3w1Sprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena: 5,76 Teraz: 5,52
Czas dostawy: 21 dni
Link do produktu.
Kolejny gadżet, który ułatwia mi organizację, jeśli chodzi o posiłki. Kawałek metalu i mamy łyżkę, widelec oraz nóż. Jedna rzecz, która zastępuje wszystkie inne noże, łyżki i widelce. Na plus oczywiście, że jest zrobiona z metalu, a nie z plastiku, które nie zawsze są wytrzymalsze. Idealnie sprawdził się podczas moich podróży oraz na Woodstocku. Ponownie nie zajmuje wiele miejsca, a przede wszystkim waży niewiele.
Ocena:  5/5
Komentarz: Wciąż używane i nic się z nimi nie dzieje, metalowe i wytrzymałe.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #4

Co: Dmuchana poduszkaDmuchana_poduszka_aliexpress
Cena: 6,00 zł Teraz: 6,18 zł
Czas dostawy: 18 dni
Link do produktu.
Bez poduszki nie ma szans, nie zasnę. Zamawiając ją, skojarzyły mi się lata 90, kiedy były dość modne. Kilka porządnych dmuchnięć i mamy elegancką wygodną poduszkę. Oczywiście, szybko wypuszcza powietrze i nie zajmuje praktycznie miejsca (380x240mm) (60 gram). Podobnie jak reszta przetrwała sezon i nie przedziurawiła się i trzyma porządnie powietrze.
Ocena:  5/5
Komentarz: Z jednej sztuki zaczęło mi uchodzić powietrze, udogodnienie wspaniałe, przetrwała trochę więc cena adekwatna.
Sprzęt turystyczny z Aliexpress #5

Co: Uchwyt na wodę Sprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena:  3,59zł Teraz: 3,29 zł
Czas dostawy:  40 dni
Link do produktu.
Kolejny gadżet. Czasami plecak mam tak wypchany, że kieszenie po bokach, które mamy nie są w stanie zmieścić butelki z wodą. Zatem jest na to sposób. Testowane na butelkach 2 L i 1,5 L i 0,5 L. W tym przypadku jedynie utrzymuje się najmniejsza butelka. W reszcie przypadków woda wypada, zazwyczaj robi się dziura i potem jest ciekawie, jeśli mamy o wodę gazową.
Ocena:  4/5 – punkcik za możliwości tylko 0,5 L
Komentarz: Zawsze mam przypięte do plecaka. Nie zawsze się przydaje, ale także nie przeszkadza.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #6

Co: Namiot 2/3 osobowy NatureHike
Cena:  281,45 zł Teraz: 341,40 złSprzęt turystyczny z Aliexpress
Czas dostawy:  6 dni (DHL)
Link do produktu.
Jak wypadł w moich przygodach namiot od NatureHike? Rewelacyjnie. Jest to, czego się spodziewałem. Dedykowany dla 3-4 osób, ale to chyba w przypadku mieszkańców Chin. Podróżując z dziewczyną, jest dla nas w sam raz. Jest wystarczająco miejsca, aby pomieścić nas i dwa plecaki 70/85L. Kupiłem go tylko dlatego, że za taką cenę uzyskałem namiot poniżej 2kg. Podróżując z całym dobytkiem na plecach, ten czynnik był dla mnie najważniejszy.

Jak na razie pierwszy sezon przygód z tym namiotem nie zdarzyły się żadne usterki. Przetrwał deszcze, silne wiatry i Woodstock. Dodatkowo tylko jeszcze na plus dochodzi szybkie rozkładanie/składanie oraz że przesyłka akurat w tym przypadku zamówienia jest DHL’em. Paczka była u mnie w 6 dni.
Z tych ważniejszych rzeczy. Wymiary: 210x160x115 cm. Lekki: poniżej 2kg. Indeks wodoodporności: > 3000mm. Wystarczający jak za taką cenę 🙂
Ocena:  5/5
Komentarz: Kolejne podróże za mną tym razem padło na Azję. Żadnej dziur, nic się nie połamało. Jestem mega zadowolony z tego zakupu.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #7

Co: Śpiwory/wkładySprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena:  25,32 zł Teraz: 28,07 zł
Czas dostawy: 23 dni
Link do produktu.
Śpiworem nie można tego nazwać, gdyż to jest po prostu wkładka do śpiwora. Mimo to kupiłem to z myślą o stopowaniu w Azji. Nie będziemy brać naszych dość sporych śpiworów, a właśnie te pościele. Oczywiście są mega lekkie i zajmują niewiele miejsca w naszym plecaku.
Wymiary: 215x65cm. Spakowane: 20x8cm. Materiał: Poliester.
Ocena:  5/5
Komentarz: Faktycznie w Azji ciągle pod tym spaliśmy. Mimo że było gorąco to spełniało swoją funkcję.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #8

Co:  Plecak turystyczny 85 LSprzęt turystyczny z Aliexpress Sprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena: 208,21 Teraz: 177,70 zł
Czas dostawy:  18 dni
Link do produktu.
Ciekawie się zapowiadał plecak, kiedy o nim czytałem. W praktyce lekko mnie rozczarował, ponieważ opisane jest, że ma 85 L. Trochę jest to oszukane i można śmiało podrzucić go na 70L. Co do wytrzymałości. Też tutaj ma pewne braki, po pierwszym sezonie lekko się pruje w niektórych miejscach.

Oczywiście ma swoje plusy! Jeśli chodzi o mnie, lubię mieć dużo pasków, dodatkowych kieszonek itp. W tym przypadku się sprawdza m. in. do środkowej kieszonki w sam raz wchodzi mata, którą opisałem wyżej. Ma wygodny pas biodrowy i nie czuć tej wagi na sporych dystansach.  Tył oczywiście jest wyposażony w stelaż.  Metalowy i dość giętki, dzięki czemu nic się nie wbija w plecy. Kolejnym plusem, jeśli chodzi o ten plecak to także wymiary, w sam raz wchodzi w wymiary Ryanair’a (85x38x25cm) i podchodzi pod bagaż podręczny. Tak udało mi się w przypadku wyjazdu do Danii.

Mimo to waży dość sporo 1,92 kg, zatem z namiotem mamy już blisko 4 kg. Niby jest wodoodporny, ale i tak zamówiłem pokrowiec do niego.
Ogólnie polecam, na kilka sezonów na pewno mi wystarczy, jak za taką cenę.
Ocena:  3/5 -2 punkty za prucie się w jednym miejscu, litraż nie jest równy tym 85L.
Komentarz: Przeorałem go totalnie, jest już na pograniczu przetrwania. Dość intensywne podróże po Azji, Włoszech, Grecji, Maroku, Albanii dały mu się we znaki. Pourywało się sporo pasków, ale to wszystko zazwyczaj spowodowane rzucaniem i podnoszeniem plecaka na oddawaniu bagażu na lotnisku.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #9

Co: Kostium/Piżama TygryskaSprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena:  61,48 zł Teraz: 66,48 zł
Czas dostawy:  24 dni
Link do produktu.
Jak przygody autostopem, to musi być elegancki strój na stanie przy drodze. Rzuca się w oczy i mamy + 10 do szybkości łapania aut. Co do wymiarów. To w moim przypadku jest to XL na wymiary 183 m i 67kg. Jest jeszcze delikatny luz, jeśli chodzi o nogawki i nie opina się. Zatem większa osoba spokojnie też wejdzie. Poleca, urocza piżamka na party i inne zabawy.
Ocena:  5/5
Komentarz: Nie zawsze mam miejsce by to zabierać, zajmuje trochę miejsca. Używany głównie na potrzeby wyścigów autostopowych.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #10

Co: Case na słuchawki/GoProSprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena:  2,25 zł Teraz: 2,14 zł
Czas dostawy: 48 dni
Link do produktu.
Gadżet, o którym króciutko. Dobry case na słuchawki, a także w przypadku kamerki GoPro. Mieści się idealnie.
Wymiary: (8 x 4.5 cm) i waży ok. 23 gram.
Ocena:  5/5
Komentarz: Wiele nie waży, a zabierałem jedno opakowanie zawsze coś w nim było skryte, ale generalnie pierdołka.

 

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #11

Co: Mikrofon do kamer typu GoProSprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena: 17,17 zł Teraz: 18,80 zł
Czas dostawy: 49 dni
Link do produktu.
Mikrofon do GoPro? Za taką cenę nie można spodziewać się szału i tak jest w tym przypadku.  Działać, działa. Poprawia jakość i redukuje szumy, ale kiedy mówię do kamery to mam wrażenie, że bez niego jest lepsza głośność. Niezbyt się znam na takim sprzęcie i parametry niezbyt wiele mi mówią, ale dla laika jest to myślę, wystarczające.
Ocena:  3/5 -2 punkty, jaka cena taka jakość.
Komentarz: Działa poprawnie.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #12

Co: Kabel USB – 3 M
Cena:  8,07 zł Teraz: 8,21 złSprzęt turystyczny z Aliexpress
Czas dostawy: 42 dni
Link do produktu.
Czego można się spodziewać po kablu 3M? Na pewno, że będzie spadek, jeśli chodzi o szybkość ładowania w porównaniu do krótszych kabli. Oczywiście i tak jest. Zdając sobie z tego sprawę i tak zdecydowałem się na zakup. Z myślą, że jednak łóżko i kontakt są daleko od siebie to telefon w nocy i tak się naładuje cały, ale lepiej mieć go pod ręką.  W drugim przypadku, power bank leży sobie w plecaku i ładuję telefon, trzymając go w dłoni. Kabel jest płaski i to na plus, ponieważ się nie plącze. 🙂
Ocena:  3/5 -2 punkty, jaka cena taka jakość.
Komentarz: Często używany kabel w podróży jak i w domu. Polecam.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #13

Co: Mała kłódka
Cena: 3,65 zł Teraz 3,38 złSprzęt turystyczny z Aliexpress
Czas dostawy: 50 dni
Link do produktu.
Namiot, który wyżej opisałem, posiada dwa wyjścia. Postanowiłem kupić jakieś tanie kłódki. Zwykłe, bez bawienia się, gdzie jest kluczyk. Wystarczające zabezpieczenie przed złodziejami, ponieważ pozornie wygląda solidnie. Mimo to, po dłuższej chwili można zobaczyć, że jest to dość słabe i łatwe dla złodzieja.
Ocena:  2/5 -3 punkty, jaka cena taka jakość.
Komentarz: Spełnia swoje zadanie, ale jakaś większa ochrona to nie jest.

Sprzęt turystyczny z Aliexpress #14

Co: Adapter do Gimbala na kamery typu GoProSprzęt turystyczny z Aliexpress
Cena:  33,22 zł Teraz: 42,25 zł
Czas dostawy: 25 dni
Link do produktu.
Jakiś czas temu udało mi się kupić Gimbala Smooth Q. Oczywiście jest dedykowany dla telefonów, więc potrzeby był adapter, aby umieścić na nim GoPro. Ceny tego kawałka metalu lekko mnie przeraziły, ale znalazłem w tym przypadku dość tani i w miarę solidnie wykonany. Teraz kolejne nagrania będą o poziom wyższy! 😀
Ocena:  5/5
Komentarz: Ostatnio radzę sobie bez adaptera, który waży dość sporo i na poczekaniu wymyślam alternatywy do zamontowania kamery w gimbalu.

#siodmywswiecie

 

Więcej? Wpadaj na kolejną część o przedmiotach z Aliexpress #2!
Sprzęt turystyczny z Aliexpress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “PozaPodróżami #2 – Sprzęt turystyczny z Aliexpress”

%d bloggers like this: